Tarp „Už Alytų“ siūlymų - atsisakyti konteinerių atnaujinimo

Balandžio mėnesio tarybos posėdyje bus svarstomi keletas frakcijos "Už Alytų" pasiūlymų, susijusių su atliekų surinkimu Alytuje. Sigito Leonavičiaus darbo grupei iki nustatyto, o vėliau pratęsto termino tarybai nepateikus alternatyvios rinkliavos metodikos, šiuo metu bus svarstomi frakcijos  pasiūlymai: stabdyti jau pradėtą konteinerių atnaujinimo projektą bei dvigubinti mišrių ir iššrūšiuotų atliekų svėrimą.

Šiuo metu 7 regiono savivaldybėse, tarp jų ir Alytuje, ES lėšomis įgyvendinamo projekto "Komunalinių atliekų tvarkymo infrastruktūros plėtra Alytaus regione" dalis yra konteinerių bei jų aikštelių atnaujinimas. Projekto vertė per 4 milijonus eurų. Jam buvo vienbalsiai pritarta Alytaus regiono plėtros taryboje, už jį balsavo ir S. Leonavičius, būdamas šios tarybos nariu. Atsisakant šio projekto dabar, kai didžioji dalis darbų jau užsakyta ir konteineriai nupirkti, savivaldybei gali tekti kompensuoti nuo pusės iki visos projekto sumos tenkančios savivaldybei, tai sudaro kelis šimtus tūkstančių eurų.

Tokie pusiau požeminiai konteineriai, kuriuos planuojama statyti Alytuje, jau įrengti Birštone ir Druskininkuose, jie atrodo estetiškai, o jų priežiūra pigesnė, dėl didesnės talpos jie rečiau tuštinami, taip pat ateityje bus galimybė juose įdiegti sistemą, leidžiančią kiekvienam gyventojui susimokėti už savo išmetamas atliekas.

Kitas frakcijos pasiūlymas - dvigubai sverti mišrias ir išrūšiuotas atliekas - galėtų kainuoti dar apie 200 tūkst. eurų ir užtikrintų, kad atliekos būtų sveriamos dukart - pakėlimo metu ir jau atvežtos į regioninį atliekų centrą. Iki šiol už išrūšiuotų atliekų surinkimą ir perdirbimą mokėjo pakuočių gamintojai ir gyventojams už tai mokėti nereikėjo, mokama tik už mišrių atliekų tvarkymą. Šis pasiūlymas leistų įvesti dvigubą kontrolę, nors toks papildomas atliekų svėrimas būtų įskaičiuotas į rinkliavą ir apmokėtas alytiškių.

Šį šeštadienį galite apsilankyti Alytaus regioninio atliekų centro atvirų durų dienoje. Apsilankymo metu bus sudaryta galimybė susipažinti su atliekų perdirbimu, pamatyti atliekų svėrimo techniką.  Autobusas lauks balandžio 14 d., šeštadienį, 9.45 val. prie Alytaus miesto savivaldybės.

Viešųjų ir užsienio ryšių skyriaus informacija

dekoratyvinis pav.
Griežtai draudžiama Alytiškis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Alytiškis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Alytiškis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 54.198.55.167.

Rašyti

Portalo Alytiškis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Alytus@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Patvirtintos įgyvendinimo taisyklės verslo startuoliams

Jau lapkritį visi norintys pradėti verslą kaimo vietovėse galės teikti paraiškas, o šios savaitės pradžioje žemės ūkio ministro įsakymu b...

Alytuje įkliuvo neblaivus jaunas vairuotojas

Jaunas alytiškis turės daug rūpesčių, nes girtas vairavo automobilį ir neliko nepastebėtas policijos pareigūnų.