Sustabdyta parduotuvės ir nelegali mėsos perdirbimo veikla

Šią savaitę Alytuje atskleistas nelegalus mėsos perdirbimo atvejis, o Kybartuose (Vilkaviškio r.) laikinai sustabdyta maisto produktais prekiavusios parduotuvės veikla.

Alytaus valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai kartu su policijos komisariato ekonominių nusikaltimų tyrėjais patikrinę alytiškės namų valdą Merkinės gatvėje, rado pagalbinėse patalpose antisanitarinėmis sąlygomis marinuojamą bebrų mėsą (apie 120 kg). Patalpa buvo nešvari, neįrengtas tekantis vanduo, kanalizacija. Be to, aptikta daugiau kaip 110 kg rūkytų mėsos ir žuvies gaminių, kurie buvo laikomi tam nepritaikytose patalpose. Moteris verslo liudijimą žuvų ir mėsos gaminiams rūkyti turėjo, tačiau nebuvo išsiėmusi veterinarinio leidimo mėsos perdirbimo veiklai.

Alytaus valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba toliau aiškinasi šios galimai nelegalios veiklos atvejį, 120 kg bebrienos uždrausta realizuoti.

Vilkaviškio valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai patikrinę maisto produktais prekiaujančią UAB „Damsa” (J. Basanavičiaus g. 57, Kybartai, Vilkaviškio r.) parduotuvę, nustatė daug grubių pažeidimų. Rasta daugiau kaip 84 kg įvairių neženklintų šaldytų maisto produktų, taip pat produktų su pasibaigusiais tinkamumo vartoti terminais. Šviežios mėsos etiketėse nebuvo nurodyta pilna informacija. Šviežia, kiauliena, paukštiena ir kiti nefasuoti gaminiai buvo sveriami tomis pačiomis svarstyklėmis, taip sudarant sąlygas atsirasti kryžminei taršai. Nesistemingai buvo pildomi savikontrolės žurnalai, neatliktas savikontrolės vidinis auditas. Šalutiniai gyvūniniai produktai tvarkyti ne pagal reikalavimus.

Nustatyta ir daug grubių higienos pažeidimų – netvarkinga, nešvari prekybos salė bei pagalbinės patalpos, visur gausu pašalinių daiktų. Maisto tvarkymo įranga, įrengimai ir pjaustymui skirtos lentelės nešvarūs, šaldymo vitrinos paviršius apimtas korozijos. Trūko rankų plovimo ir dezinfekavimo bei sausinimo priemonių, valymo inventorius buvo laikomas netvarkingai.

Dėl sistemingo nesitvarkymo ir pasikartojančių pažeidimų Vilkaviškio valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba priėmė sprendimą – laikinai sustabdyti šios parduotuvės veiklą. Vėl pradėti dirbti ši prekybos įmonė galės tik pašalinusi visus nustatytus trūkumus ir po pakartotino inspektorių patikrinimo.

Griežtai draudžiama Alytiškis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Alytiškis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Alytiškis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 3.80.38.5.

Rašyti

Portalo Alytiškis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Alytus@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Sudvajų gatvėje bus įrengtos dvi žiedinės sankryžos

Sudvajų gatvės laukia rekonstrukcija – joje bus įrengtos dvi žiedinės sankryžos. Jos numatytos sankirtoje ties Kepyklos gatve ir sankritoje su...

Kaip saugiai elgtis ant ledo?

Deja, bet kasmet žmonės beprasmiškai žūva vandens telkiniuose. Daugiausia aukų pareikalauja maudynių sezonas, tačiau gyvybes pasiglemžia ir ...