Keleivių vežimas Alytuje: brangsta, bet nenuvilia

Keleivių vežėjai Alytuje lengviau atsikvėpė: miesto savivaldybės tarybai nusprendus padidinti vienkartinio bilieto kainą, jie jau planuoja naujas investicijas. O gyventojų apklausos duomenys rodo, kad daugiau kaip pusė alytiškių yra patenkinti miesto visuomeninio transporto paslaugomis.

Miesto savivaldybės tarybos sprendimu nuo šių metų birželio pirmos dienos Alytuje vienkartinio važiavimo bilietas keleiviams kainuos nebe 1,80, o 2 litus.

Išanalizavus vežėjų pateiktus duomenis, buvo nustatyta, kad dabartinė bilieto kaina neužtikrina esamų vietinio reguliaraus susisiekimo maršrutų tinklo apimčių, o sumažinus atitinkamų reisų skaičių, gyventojai patirtų  nepatogumų.

Tuo tarpu balandžio pradžioje atliktos gyventojų apklausos metu paaiškėjo, kad dabar teikiamomis  visuomeninio transporto paslaugomis mieste yra patenkinti daugiau kaip pusė alytiškių.
Labiausia teikiamų paslaugų kokybe patenkinti vyresnio amžiaus ir jauni žmonės: palankiai atsiliepia beveik 60 proc. vyresnių nei 60 metų ir jaunesnių kaip 29 metų respondentų.  Didžiausią gerai paslaugas vertinančiųjų dalį sudaro moksleiviai ir studentai (daugiau kaip 61 proc.) ir bedarbiai (daugiau kaip 70 proc.).

„Apklausos duomenys mums leidžia daryti išvadą, kad dažniausiai visuomeninio transporto paslaugomis besinaudojančios gyventojų grupės šias paslaugas vertina gerai, todėl esamas paslaugas svarbu išsaugoti ir gerinti", – sako Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Kęstutis Ąžuolas.
Šiuo metu Alytaus mieste 10 nustatytų maršrutų keleivius veža 37 mikroautobusai.
Pasak Alytaus miesto savivaldybės administracijos Miesto ūkio skyriaus vedėjo pavaduotojos Palmiros Raškauskienės, Alytaus miesto keleivinis transportas miesto savivaldybei nieko nekainuoja, o kompensacijos keleiviams yra tokios pat, kaip nemokamam maitinimui ar šildymui. Tikslas – transportas turi išsilaikyti pats  ir netapti našta miesto biudžetui.
Vasario mėnesį vežėjų iniciatyva miesto taryboje buvo svarstomas parengtas sprendimo dėl vienkartinio bilieto kainos didinimo projektas, bet tam nebuvo pritarta.
„Kovo mėnesį buvo sudaryta Vežėjų vietinio reguliaraus susisiekimo maršrutų aptarnavimo išlaidų pagrįstumo patikrinimo grupė, kuri išanalizavo vežėjų pajamas ir išlaidas, padarė apibendrintas išvadas ir nustatė, kad esant dabartinei kainai tinklas negali veikti, arba jį reikia dar labiau optimizuoti, retinti maršrutų skaičių vakarais bei savaitgaliais", – teigė P. Raškauskienė.
Įmonės „Multivanas" direktorius Vaclovas Karalevičius neslėpė džiaugsmo dėl priimto naujo sprendimo. „Galėsime padengti savo išlaidas, nes dabartinė keleivių vežimo kaina neatitinka tikrovės. Mes padarėme labai dideles investicijas, atnaujindami mikroautobusus. Dabar galėsiu atnaujinti kitą įrangą, kuri jau yra pasenusi, bus tikrai lengviau", – kalbėjo V. Karalevičius.
Reguliariais miesto maršrutais važinėjantys mikroautobusai buvo pasenę, todėl visi miesto vežėjai buvo įpareigoti nuo praėjusių metų rugsėjo mėnesio atnaujinti savo transporto priemonių parkus pagal sutartyse numatytus reikalavimus: mikroautobuso spalva, vaizdo kameros įrengimas, elektroninės apskaitos galimybė. Autobusai turėjo būti pritaikyti važiuoti stovintiems keleiviams.
Padidėjusi vienkartinio keleivių vežimo bilieto kaina užtikrins reguliaraus susisiekimo transporto priemonių darbą nuo 5 iki 23.30 val., taip pat sekmadieniais, viešasis transportas bus patogesnis labiausiai pažeidžiamų socialinių grupių keleiviams, neturintiems galimybių labai anksti ryte arba vėlai vakare nuvykti į darbą naktinėse pamainose ir iš jo parvykti.Taip pat bus patogiau sekmadieniais važiuoti į bažnyčią ar sodus.
Apie 11 proc. padidinta kaina leis vežėjams kaupti amortizacinius atskaitymus, kad jie galėtų vykdyti savivaldybės patvirtintą Alytaus miesto strateginį planą, kuriame numatyta viešajame transporte diegti elektroninį bilietą, leisiantį keleiviui patogiai atsiskaityti už važiavimą viešuoju transportu, o vežėjui paslaugą teikti maksimaliai skaidriai.
Taip pat yra numatyta, kad vykdant Alytaus miesto aplinkos oro kokybės valdymo programą, mažinant miesto oro taršą ir didinant energetinį efektyvumą, iki 2017 m. vežėjai privalo įsigyti „Euro5" taršos standartą atitinkančias transporto priemones.
Pagal dabar galiojančią tvarką Alytaus visuomeninio transporto bilietų kainos keleiviams yra 1,80 litų, važiuojantiems į Užupių kapines ir atgal 4-uoju maršrutu „Užupių kapinės – AB „Dainava" – AB „Izomega" –  2,40 Lt.
Nuo birželio 1 d. įsigaliojančios kainos padidės dvidešimt centų: vienkartinio bilieto kaina gyventojams 2 Lt, važiuojantiems 4-uoju maršrutu „Užupių kapinės – AB „Dainava" – AB „Izomega" – 2,60 Lt.

Viešųjų ryšių skyriaus informacija
 

dekoratyvinis pav.

Griežtai draudžiama Alytiškis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Alytiškis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Alytiškis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 107.22.48.243.

Rašyti

Portalo Alytiškis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Alytus@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Ikimokyklinio amžiaus vaikus vis dažniau kamuoja įvairūs negalavimai: kaip apsisaugoti?

Specialistai pastebi, kad ikimokyklinio amžiaus vaikų sergamumas pastaruoju metu yra ženkliai padidėjęs. Kvėpavimo takų ligos, suprastėjusi re...