Siekiamybė ‒ padidinti aktyvių Alytaus miesto ir rajono jaunųjų policijos rėmėjų gretas

Alytaus apPolicijos rėmėja L. Kaškonaitė kartu su policijos pareigūne L. Svolkinaiteskrities vyriausiojo policijos komisariato bendruomenės pareigūnai šių metų gegužę Policijos departamentui prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos teikė paraiškas prevenciniams projektams finansuoti. Skirta lėšų trims projektams: „Jaunojo policijos rėmėjo tęstinis rengimo kursas“ ir „Saugus mano kaimynas ‒ saugus ir aš“ įgyvendinti Alytaus miesto ir rajono teritorijoje bei projektas „Pagauk vėją“ ‒ Prienų rajono teritorijoje.

Prevenciniai projektai finansuojami iš Viešojo saugumo plėtros 2015-2025 metų programos įgyvendinimo tarpinstitucinio veiklos plano projektams skirtų lėšų. Siekiama įgyvendinti minėtame plane numatytą priemonę ‒ plėtoti saugios kaimynystės idėjas ir policijos rėmėjų bei jaunųjų policijos rėmėjų veiklą.

Šiandien prevencijos svarba tapo labai populiaria ir dažnai viešosios informacijos rengėjų priemonėse minima tema. Išsakoma daug įvairių nuomonių ir apibrėžimų apie prevencijos vykdymo būdus ir priemones, jos taikymo formas. Tačiau retas gali nesutikti, kad prevencija kaip procesas yra reikalingas ir labai svarbus.

Policijos prevencija ‒ priemonė užkirsti kelią neigiamiems reiškiniams įtraukiant į veiklą aktyvius vietos gyventojus ir skatinant policijos ir bendruomenės glaudų bendradarbiavimą. Ypatingai svarbu saugios aplinkos kūrimo, bendrystės ir iniciatyvumo jausmą diegti jaunajai kartai, mokyklinio amžiaus vaikams.

Prevencijos srityje labai svarbu įvertinti ir įgyvendinti tai, kas realiai veikia ir teikia apčiuopiamą naudą. O ir nauda, teigiami pokyčiai pajuntami ne sekančią dieną. Tam reikia laiko ir ne tik policijos, bet ir bendruomenės pastangų, noro, iniciatyvumo, supratimo.

Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato bendruomenės pareigūnai jau pradeda įgyvendinti prevencinį projektą „Jaunojo policijos rėmėjo tęstinis rengimo kursas“, kuris tęsis iki 2017 m. gruodžio 15 d., o jam įgyvendinti skirta 750 eurų.

Rugpjūčio pradžioje inicijuotas susitikimas su aktyviausiais policijos rėmėjais ir aptarti pagrindiniai projekto etapai ir darbai. Jau kuriami informaciniai plakatai ir lankstinukai. Prasidėjus mokslo metams jie bus platinami mokymosi įstaigose. Planuojama aktyviau išnaudoti socialinius tinklus, informacines technologijas, regionines masinio informavimo priemones, siekiant pakviesti kuo daugiau aktyvių moksleivių bendradarbiauti su policija, sudominti juos jaunojo policijos rėmėjo veikla, propaguoti teisines žinias mokyklose.

 

Griežtai draudžiama Alytiškis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Alytiškis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Alytiškis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 54.227.48.147.

Rašyti

Portalo Alytiškis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Alytus@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Kovo 11-osios – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos renginiai Alytuje

Artėja dar viena svarbi valstybinė šventė – Kovo 11-oji – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena. Šiai dienai paminėti skirtų rengini...

Alytaus rajone mažėja nedarbas

Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas dalyvavo susitikime su Alytaus teritorinės darbo biržos direktoriumi Regimantu Mačiuliu, k...