Kumečiai šventė tradicinę XIII kraštiečių šventę

Su dainom, šokiais ir sporto varžybom liepos 22 d. Kumečiai šventė tradicinę XIII kraštiečių šventę ,,Kaip gyveni, kaimyne?”Šventė prasidėjo Šv. Mišiomis Metelių Kristaus Atsimainymo bažnyčioje. Šv. Mišias aukojo Lazdijų dekanato dekanas, Metelių parapijos klebonas kanauninkas Vytautas Prajara už Kumečių kaimo gyvuosius ir mirusius gyventojus. Po Šv. Mišių aplankėm  artimųjų – draugų kapus, uždegėm  žvakes, padėjom gėlių.

Vakarop, kas važiuoti, kas pėsti rinkosi į šventę aikštėje prie mokyklos. Tyloje prisiminus  išėjusius į amžiną poilsį kaimo gyventojus , šventę pradėjo Kumečių bendruomenės kapela ,,Kaimynai” savo bendruomenės himnu (žod. A.Granskienės) Šventėje atvyko ir svečių, iš Alytaus rajono savivaldybės mero patarėjas Ramūnas Bielevičius, Miroslavo seniūnas Vytautas Sinkevičius, Kumečių seniūnaitijos seniūnaitis Vidimantas Pocevičius., kurie tarė visiems susirinkusiems sveikinimo žodžius. Pagerbėme ir pasveikinome kaimo ilgaamžius gyventojus sulaukus garbingo  amžiaus ir įkopus į devintą dešimtį.  Šventėje vyko loterija, Laimutės Kuzabavičienės rankdarbių paroda , Linos Kandrotienės kulinarinio paveldo gaminiai, Alytaus krašto poetė Scholastika Kavaliauskienė  pristatė savo knygas, moterų ir merginų grožiu rūpinosi ORIFLAME kompanijos atstovės, vyko A.Simanavičiaus firmos lauko prekyba. Smagiai grojo ir dainavo Lazdijų krašto muzikantai, tai Lazdijų KC tradicinė kapela ,,Dziedukai” (vad. R.Mazėtis), Veisiejų kultūros namų kapela ,,Veisieja” ( vad. A. Rudzienė), Būdviečio laisvalaikio salės moterų ansamblis ,,Radastėlė” ir kapela ,,Svaja”

 ( vad. Z. Barkauskienė), Alytaus jaunimo centro vokalinės studijos merginų grupė ( vad. D.Kazlauskienė) ir Kumečių kaimo bendruomenės kapela ,,Kaimynai” (vad. A. Granskienė).
Vyko sporto varžybos. Virvės traukime dalyvavo ir vyrai ir vaikai. Dovanos atiteko Papėčių komandos vyrams, o vaikams saldžios dovanos. Svarmens kilnojimo varžybas laimėjo Romas Janušonis, kuriam atiteko Kumečių bendruomenės įsteigta taurė, o maišo su grūdais rungtyje stipriausias buvo Dovydas Buškevičius, jam ir atiteko grūdai. Šventės antroje dalyje jau visi smagiai sukosi šokio sūkury, o juos linksmino atlikėjai  Aidas Manikas, Dainius, grupės NEW RAPPERS atlikėjas Armandas Miglinas. Šventės kulminacija  - šventiniai fejerverkai nušvietė Kumečių kaimo padangę.

Šventę iš dalies finansavo Alytaus rajono savivaldybė pagal Kultūros plėtros programą. Kumečių kaimo bendruomenė dėkoja šventės partneriams VO ,,Dainavos kaukas”, mokyklai, visiems prisidėjusiems prie šventės organizavimo ir visiems kraštiečiams kurie nepasibrangino ir atvyko kartu pabūti . Dėkojame rėmėjams, nes tik jų dėka bendruomenė gali palaikyti kaimo gyvybingumą ir burti visus bendriems tikslams.

Turizmo sodybos ,,Atesys” šeimininkams Albinai ir Vytautui Stroliams, ŽŪK ,,Krosnos pienas” direktoriui Gintautui Vaišniui, KB ,,Dzūkijos pienas” direktoriui Arvydui Kavaliauskui, Paralono gamyklos generaliniam direktoriui Vladislavui Gunevičiui, UAB ,,Dvaro mėsa” vadovui Edgarui Mazaliauskui, UAB ,,Svirkanta” vadovams Juozui ir Jonui Akulavičiams, UAB ,,Audapa” direktoriui Gintarui Abečiūnui, Metelių regioninio parko direktoriui Ramūnui Krugeliui, Luksnėnų gėlės savininkei Indrei Pavilonienei.
Kraštiečiams;  Solveigai ir Vygantui Gutauskams, Saulei Stakauskaitei, Linai Kandrotienei, Giedrei ir Algimantui Varankams, Vilmai ir Evaldui Rodams.
Verslininkams ;Rimui Revutai ir Vilandui Sasnauskui.
Ūkininkams Eduardui Guževičiui ir Natalijai Pučinskienei.

Informaciniams rėmėjams;  dienraščiui ,,Alytaus naujienos”, arsa.lt, danielius.net, Alytiskis.lt.
 
                                                                                                     Kumečių kaimo bendruomenės
                                                                                                                          informacija
danielius.net nuotraukos

Griežtai draudžiama Alytiškis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Alytiškis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Alytiškis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 54.227.48.147.

Rašyti

Portalo Alytiškis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Alytus@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Kovo 11-osios – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos renginiai Alytuje

Artėja dar viena svarbi valstybinė šventė – Kovo 11-oji – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena. Šiai dienai paminėti skirtų rengini...

Alytaus rajone mažėja nedarbas

Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas dalyvavo susitikime su Alytaus teritorinės darbo biržos direktoriumi Regimantu Mačiuliu, k...