Respublikinio medžio drožybos konkurso laimėtojas - drožėjas iš Alytaus Artūras Janickas

Paskutinę lapkričio dieną (lapkričio 30 d.) Šv. Jono gatvės galerijoje Vilniuje įvyko III Lietuvos medžio drožėjų kūrinių parodos-konkurso „Šventieji ir piligrimai" uždarymo renginys, kurio metu apdovanoti konkurso nugalėtojai.

Geriausius parodoje-konkurse eksponuojamus darbus rinko ne tik iš ekspertų sudaryta vertinimo komisija, bet ir parodos lankytojai. I-ąją vietą užėmė medžio drožėjas iš Alytaus Artūras Janickas (kūrinys „Šv. Jonas Nepomukas”), II – ąją vietą pelnė medžio drožėja iš Utenos rajono Anelė Araminienė (kūrinys „Šventoji šeima”), III – ąją Vytautas Liatukas iš Kauno (kūrinys „Piligrimas”).
Konkurso darbų paroda vyko 2013 m. lapkričio 6 - 30 dienomis Šv. Jono gatvės galerijoje Vilniuje. Parodoje dalyvavo 24 liaudies menininkai iš visų Lietuvos geografinių regionų (Žemaitijos, Aukštaitijos, Dzūkijos, Suvalkijos), buvo eksponuojami 44 konkursiniai jų darbai. Parodoje buvo pristatoma penkiolika skirtingų šventųjų, taip pat Jėzaus, angelų, piligrimų skulptūrėlės, Jėzaus nukryžiavimo, pietos ir keletas kitų skulptūrinių kompozicijų.

Kas dvejus metus Lietuvos piligrimų bendrijos organizuojama paroda-konkursas yra unikali galimybė vilniečiams ir miesto svečiams susipažinti su Lietuvos medžio drožybos tradicijomis. Kaip teigė šio renginio organizatorius, Lietuvos piligrimų bendrijos pirmininkas dr. Darius Liutikas, „Medžio drožėjai yra panašūs į piligrimus. Kiekvieno kūrinio kūryba yra tarsi piligriminė kelionė, jos metu apmąstomas asmeninis ryšys su iš medžio kuriamu šventuoju. Kiekvienas prisilietimas prie medžio skulptūros, tarsi piligrimo žingsnis į šventąją erdvę. Šį žingsnį pirmiausia reikia žengti savo viduje, jį skatina vidiniai dvasiniai motyvai.

Vieną ar kitą šventąjį mes pasirenkame todėl, jog tikime, kad jo dangiškoji globa padės mums, mūsų draugams ar artimiesiems eiti gyvenimo keliu, gyvenimo piligriminėje kelionėje”.
Populiariausi parodoje pristatomi šventieji buvo Šv. Rokas (ligonių ir piligrimų globėjas), Šv. Petras (apaštalas ir evangelistas, taip pat žvejų globėjas), Šv. Agota (medicinos seserų ir slaugių globėja, saugotoja nuo gaisro) bei Rūpintojėlis (susimąstęs sėdintis Kristus). Parodos metu taip pat buvo galima išvysti Šv. Jurgio, Šv. Jono Nepomuko, Šv. Onos, Šv. Jokūbo, Šv. Florijono, kitų šventųjų, taip pat piligrimų medžio skulptūras.

Lietuvių medžio drožybos tradicija yra pripažinta pasaulyje. Tradicinių lietuviškų kryžių drožyba 2001 m. įrašyta į UNESCO Žmonijos nematerialaus ir žodinio paveldo šedevrų sąrašą. Lietuvos piligrimų bendrija parodą-konkursą „Šventieji ir piligrimai” organizuoja kartu su Vilniaus krašto tautodailininkų – meno kūrėjų bendrija.

Visą informaciją apie konkursą-parodą, taip pat parodos katalogą galite rasti Lietuvos piligrimų bendrijos tinklalapyje www.piligrimai.lt

Nuotraukos Lietuvos piligrimų bendrijos (autorius M. Bernatonis).

Griežtai draudžiama Alytiškis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Alytiškis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Alytiškis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 54.226.103.73.

Rašyti

Portalo Alytiškis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Alytus@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Lietuvą su 100-uoju gimtadieniu pasveikino Alytaus rajonas

Alytaus rajonas su džiaugsmu pasitiko Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metį. Renginiai vyko visame rajone, pagrindiniai Simne ir Dauguose.

Pareigūnai prašo gyventojų pagalbos

2017 m. rugpjūčio 10 d. apie 23 val. 50 min. Alytuje, Raudonkalnio g., buvo sustabdytas automobilis „Ford Focus“, kurį vairavo neblaivus (2.13 ...