Įsibėgėjantis statybų sezonas – darbo inspektorių akiratyje

Nuo balandžio Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) inspektoriai vėl pradeda statybviečių tikrinimus, kurie truks visą intensyvųjį statybų sezoną. Statybvietės bus tikrinamos pagal Prevencinio statybviečių patikrinimo kontrolinį klausimyną, kuris paskelbtas viešai, VDI interneto svetainėje (www.vdi.lt) ir pagal kurį darbdaviai gali nuolat pasitikrinti, ar pakankamai rūpinasi darbuotojų sauga.

Lankydamiesi statybvietėse darbo inspektoriai ypatingą dėmesį skirs pažeidimams, dėl kurių darbuotojams yra pavojus nukristi iš aukščio. Būtent dėl kritimų iš aukščio tiek praėjusiais, tiek užpraeitais metais statybų sektoriuje įvyko apie pusę visų nelaimių darbe. Nukrentama nuo stogų ar kitų pastato konstrukcijų – nesinaudojant kolektyvinėmis ir asmeninėmis apsaugos priemonėmis, apsaugančiomis nuo įvairaus pobūdžio kritimų. Nereti pažeidimai, kai neaptveriamos arba netinkamai aptveriamos pavojingos zonos, kuriose yra rizika darbuotojams nukristi (angos sienose, grindyse, laiptų aikštelės, liftų šachtos, iškasos), taip pat neaptveriamos ir pačios statybvietės. Naudojamos pavojingos savadarbės paaukštinimo priemonės, kurių konstrukcija neatitinka saugų darbą užtikrinančių reikalavimų. Krintantys, virstantys daiktai, ruošiniai, kroviniai statybvietėse taip pat dažnai traumuoja darbuotojus.

Statybos sektoriaus įmonės pačiomis pavojingiausiomis dėl jose įvykusių nelaimingų atsitikimų darbe išliko ir pernai: jose įvyko beveik trečdalis visų sunkių (39 sužaloti darbuotojai) ir ketvirtadalis mirtinų (15 žuvusiųjų) nelaimingų atsitikimų darbe.

Dirbdami statybos, statybos remonto ir su jais susijusius darbus per tris šių metų mėnesius jau žuvo du darbuotojai, dar du – sunkiai traumuoti. Iš viso pirmąjį šių metų ketvirtį, preliminariais VDI duomenimis, darbuotojų saugos ir sveikatos pažeidimai šalies įmonėse nusinešė 18 gyvybių.

Griežtai draudžiama Alytiškis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Alytiškis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Alytiškis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 54.162.151.77.

Rašyti

Portalo Alytiškis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Alytus@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Nuo Tūkstantmečio tilto nušoko jauna moteris su vaiku

Savaitgalis Alytuje prasidėjo liūdnai. Šeštadienį vos neįvyko skaudi tragedija prie Tūkstantmečio tilto. Nuo jo pirmiausia į Nemuną buvo ...

Vidury baltos dienos prie prekybos centro vos neapiplėšta alytiškė

Ketvirtadienio popietę prekybos centre apsipirkusi alytiškė vos neprarado savo rankinės. Ją iš moters rankų bandė išplėšti nepažįstamas v...