Investuotojams mažinama administracinė našta

Vyriausybė posėdyje pritarė Ūkio ministerijos parengtam naujos redakcijos Strateginę reikšmę nacionaliniam saugumui turinčių įmonių ir įrenginių bei kitų nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių įmonių įstatymo projektui. Juo bus užtikrinta verslui palanki investicinė aplinka ir Lietuvos nacionalinio saugumo interesai.

Įstatymo projektu liberalizuojama investicinė aplinka ir reglamentuojamos užsienio investuotojų patikros procedūros, kad investuotojams būtų maksimaliai sumažinta administracinė našta ir kiti suvaržymai, kartu įvertinus nacionalinio saugumo interesų svarbą valstybei.

Strateginę reikšmę nacionaliniam saugumui turinčių įmonių ir įrenginių bei kitų nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių įmonių įstatymo projekte siūlomos apsaugos priemonės, kurios nustatys lankstesnę investuotojų patikros procedūrą - bus taikomi trumpesni terminai, nebus atliekama išankstinė potencialiai saugių investuotojų patikra.

Potencialiai nekeliančiais grėsmės nacionalinio saugumo interesams bus laikomi Lietuvos ir užsienio šalių, kurias Lietuva pasirinko savo europinės ir transatlantinės integracijos partnerėmis (ES, NATO, ELPA ir EBPO), investuotojai, atitinkantys įstatymo projekte numatytas sąlygas.

Taip pat įstatymo projekte numatyta, kad, investuojant į strategiškai svarbius ūkio sektorius ar apsaugos zonas, investuotojo patikra dėl atitikties nacionalinio saugumo interesams gali būti inicijuojama tik tais atvejais, kai įstatymo projekte nurodytos institucijos turi duomenų, kad investuotojo planuojama vykdyti ar vykdoma veikla, priimami sprendimai gali kelti realią grėsmę nacionalinio saugumo interesams. Tad kol nebus identifikuotos grėsmės nacionalinio saugumo interesams, investuotojams nenumatoma išankstinė privaloma patikros procedūra, todėl investicijos į minėtuosius sektorius ar zonas nebus varžomos.

Įstatymo projekto nuostatos suteiks galimybę atlikti tiek išankstinę, tiek ir vėlesnę investuotojų patikrą bei pritaikyti tam tikras operatyvias priemones nacionalinio saugumo interesams apsaugoti, pavyzdžiui, Vyriausybė galės sustabdyti apsaugos zonoje veikiančio juridinio asmens veiklą, jei jis vykdytų tam tikrą prieš valstybės nacionalinį saugumą nukreiptą pavojingą veiklą.

Įstatymo projektas, kuriam pritarė Vyriausybė, artimiausiu metu bus teikiamas svarstyti Seimui.Daugiau informacijos:
Rūta Serapinaitė-Audickė
Viešųjų ryšių ir protokolo skyrius

Griežtai draudžiama Alytiskis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Alytiskis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Alytiskis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 54.81.192.192.

Rašyti

Portalo Alytiskis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Alytus@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Grybų šventės programa 2017

Rugsėjo 23 d. Varėnoje šurmuliuos Grybų šventė „Oi, ant kalno, ant aukštojo“.

Donato Dundzio bronzos medalis Alytui!

Liepos 13–24 d. Londone vyko Pasaulio neįgaliųjų lengvosios atletikos čempionatas. Į jį susirinko 1 057 dalyviai iš daugiau kaip 90 pasaulio...