Įmonėms – apie naująją atliekų apskaitos informacinę sistemą

Atliekų susidarymo apskaitą vykdančių įmonių atstovai kviečiami į Vieningos gaminių, pakuočių ir atliekų apskaitos informacinės sistemos (GPAIS) pristatymą Aplinkos ministerijoje (506 salė) birželio 27 d. 10 val. Ši naujoji sistema skirta atliekų susidarymo apskaitos žurnalams pildyti, metinėms ataskaitoms Aplinkos apsaugos agentūrai teikti, atliekų vežimo lydraščiams rengti. Į renginį nereikia registruotis.

Aplinkos ministerija primena, kad atliekų susidarymo apskaitą privalo vykdyti įmonės, jų struktūriniai padaliniai (filialai, atstovybės) ar atskiri padaliniai (įmonės skyriai ar padaliniai, neturintys atskiro kodo Juridinių asmenų registre), jeigu yra bent vienas iš šių kriterijų:

1. Jeigu įmonės vykdomai ūkinei veiklai privalu gauti Taršos integruotos prevencijos ir kontrolės leidimą arba Taršos leidimą ir jeigu jos veikloje per kalendorinius metus susidaro pavojingųjų atliekų (išskyrus pavojingas komunalines atliekas) ir (ar) daugiau nei 6 tonos nepavojingųjų atliekų (į šį kiekį neįskaičiuojamos mišrios komunalinės atliekos Atliekų tvarkymo taisyklėse nurodytame atliekų sąraše).

2. Jeigu įmonės veikloje per kalendorinius metus susidaro pavojingųjų atliekų (išskyrus pavojingas komunalines atliekas) ir (ar) daugiau nei 12 tonų nepavojingųjų atliekų (į šį kiekį neįskaičiuojamos mišrios komunalinės atliekos, atliekų sąraše pažymėtos kodu 20 03 01).

3. Jeigu įmonė atlieka transporto priemonių techninę priežiūrą ir remontą, kai šios veiklos vykdymo metu susidaro atliekos.

4. Jeigu įmonė turi 10 ir daugiau darbuotojų ir vykdo žmonių ir (ar) gyvūnų sveikatos priežiūros ir (ar) vaistinių, ruošiančių ir (ar) parduodančių vaistus, veiklą.

5. Jeigu įmonės veikloje susidaro alyvos atliekos.

6. Jeigu įmonė įpareigota vykdyti Statybinių atliekų tvarkymo taisyklių numatytą atliekų apskaitą.

7. Jeigu įmonės vykdo maisto gamybos (viešbučiai, moteliai, restoranai, kavinės, kitos viešojo maitinimo ir maisto gamybos įstaigos) ir (ar) prekybos (didmeninės ar mažmeninės prekybos ir kitos maisto prekybos įstaigos) veiklą ir jeigu jose per kalendorinius metus susidaro daugiau nei 5 tonos viešojo maitinimo (maisto) atliekų ir (ar) vartoti netinkamų maisto produktų.

Komunikacijos skyrius

Griežtai draudžiama Alytiskis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Alytiskis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Alytiskis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 54.83.122.227.

Rašyti

Portalo Alytiskis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Alytus@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Po Naujų metų griežtinama patekimo į Valstybės sienos apsaugos zoną tvarka

Nuo Naujų metų griežtėja patekimo į Valstybės sienos apsaugos zoną (VSAZ) tvarka ir mažėja į ją galėsiančių atvykti asmenų ratas. Be t...

Prieš bepiločius orlaivius pasieniečiai galės naudoti spec. priemones ir ginklus

Pasieniečiai prieš neatpažintus bepiločius orlaivius galės naudoti nuotolinio poveikio specialiąsias priemones ir šaunamuosius ginklus.