Etnografinis kolektyvas ,,Dzūkų plkucis" mokė vaikus dzūkų tarmės

Gruodžio 21 d. Dainavos pagrindinėje mokykloje vyko integruota lietuvių kalbos ir muzikos pamoka ,,Kalėdų papročiai Dzūkijoje“. Joje dalyvavo 1a, 1b, 5a klasės. Šioje pamokoje sulaukta ypatingų svečių-etnografinio kolektyvo ,,Dzūkų pulkucis“.

Pamokos pradžioje lietuvių kalbos mokytoja Ina Grigūnaitė – Skrabulienė pristatė mokiniams kolektyvą ,,Dzūkų pulkucis“, papasakojo apie jo veiklą,nuveiktus prasmingus darbus. Akcentavo, kad šis kolektyvas puoselėja dzūkišką šnektą tiek spausdinta, tiek dainuojama, tiek žodine forma.

5a klasės mokinė Liucija Šerelytė dzūkų tarme sekė sakmę apie laumes. Po to laukė įdomiausia pamokos dalis – kolektyvo ,,Dzūkų pulkucis pasirodymas“.

,,Dzūkų pulkucis“ įkūrėja ir vadovė Antanina Urmanavičienė papasakojo mokiniams apie Kūčių ir Kalėdų papročius. Mokė vaikus dzūkiškai pasakyti dažniausiai vartojamus žodžius. Mokiniai sužinojo, kaip dzūkiškai vadinami šeimos nariai. Taip pat dzūkų tarme išmoko eilėraštį.

Pamokos metu taip skambėjo kolektyvo atliekamos dainos, smagūs dzūkiški pasakojimai.

Kadangi artėja šv. Kalėdos, svečiai vaikus nudžiugino saldžiomis dovanomis.Taip pat gauta dar viena vertinga dovana - Antanina Urmanavičienė lietuvių kalbos mokytojai I. Grigūnaitei-Skrabulienei padovanojo savo išleistą tarmišką knygą apie Dzūkijos kraštą bei tarmę ,,Vakar austa – nūnai nepamiršta“.

Pamoka buvo įdomi ir prasminga. Grupelė penktokų po pamokos kartu su ,,Dzūkų pulkucio“ nariais dar valandėlę šiltai bendravo gerdami arbatą ir nusprendė,kad šiandienos pamoka – tai tik užsimezgančio bendradarbiavimo pradžia.

 

 

 

 

 

 

Griežtai draudžiama Alytiškis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Alytiškis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Alytiškis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 54.157.61.68.

Rašyti

Portalo Alytiškis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Alytus@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Ar bus Alytaus Jaunimo parke grilio zona ir laipiojimo sienelė?

Jau nuo balandžio pradžios vyksta balsavimas už Alytiškių iniciatyvas – išrinksime, kurios iš pateiktų idėjų yra įdomiausios ir bus įgyv...

Penki iš šešių Q10 preparatų neišlaikė bandymo

Vartoti Q10 preparatą, kurio Jūsų organizmas neįsisavina, yra tikras pinigų švaistymas; deja, neįsisavinamų preparatų rinkoje yra stebėtinai...