Dainavos progimnazijoje paminėta Žemės diena

Išaušogražus ir saulėtas pavasario rytas. Vaikus, skubančius į mokyklą, pasitikoiškelta Žemės vėliava. Kovo 20 dieną, per pavasario lygiadienį, mokyklospradinukai minėjo Žemės dieną. Šios dienos tikslas – išsaugoti tai, kas visiemsmums svarbiausia. Osvarbiausia - švarus oras, vanduo, dirvožemis, gyvoji gamta. Į aktų salę sugužėję  mažieji mokiniai apžiūrėjo eksponuojamus įdomiusir spalvingus paveikslus iš butelių kamštelių, kuriuose atsispindėjo bundantysvabzdžiai, žydintys medžiai ir gėlės, parskridę gandrai, į linksmą kelionęaplink pasaulį pasiruošę plaukti laivai.  Kamštelius visą mėnesį rinko ir darbelius kūrė mokiniai, padedami savo klasės mokytojųir net tėvelių. Ši parodėlė parodė, kad nereikia išmesti kamštelių, nes juosgalima panaudoti prasmingai, išradingai ir net suteikiant džiaugsmą visaimokyklos bendruomenei.Žemėsdienos renginį pradėjo 1b klasės mokiniai, padeklamavę eilėraštį apie namus,kuriuose gyvena žmonės, žvėreliai, paukšteliai, vabzdžiai.  Su bundančiu pavasariu, linksma saulutėsšypsena ir trumpu eilėraščio posmeliu apie namus mokinius pasveikino mokyklosdirektorė Edita Matulevičienė. Pradinių klasių mokytojos Daiva Grudzinskienė irDalia Vitalija Kačanauskienė supažindino vaikus su Žemės dienos atsiradimoistorija.  4a klasės mokiniai padainavodainelę „Sveikinam Žemę“  ir pagrojodūdelėmis kūrinėlį „Bitelė“. Savosukurtus eilėraščius Žemei skaitė 5a klasės mokiniai Kajus Muliuolis ir VakarėJotautaitė. 7a klasės mokiniai skaitė parašytus laiškus Žemei. Ir laiškuose, ireilėraščiuose išreiškiamas susirūpinimas dėl žemės ir mūsų, jos gyventojų, ateities. Visiprivalome saugoti savo planetą, kad joje dar ilgai ir laimingai galėtų gyventižmonės. Keletas ištraukų iš laiškų:

„Išgirdusi temą LAIŠKAS ŽEMEI, iškart norėjau parašyti atsiprašymą. Atsiprašytitavęs, Žeme, už tai, kad mes visiškai tavimi nesirūpiname. Mes kenkiame taudirbdami kasdienius darbus, o kaip kenkiame, net nesusimąstome.“ (ViktorijaStasionytė, 7a klasė)

„Nepamirškime rūšiuoti ir mesti šiukšles į joms skirtą vietą. Juk nenorime, kadsugrįžę gandrai lizdus pradėtų sukti iš plastikinių šiaudelių, nenorime, kadmūsų namai būtų vieta, kurioje gėda gyventi. Tai saugokime tave, žemele, irmylėkime tave kaip tinkamą vietą gyventi.“ (Smiltė, 7a klasė)
„Mano miela žeme,
Jei ne tu, tai ir aš čia nebūčiau.
Tu mūsų motina, kuria didžiuojamės,
Augame ir džiaugiamės“.
 (Bernadeta Bundzaitė, 7a klasė)4aklasės mokiniai išvardino darbelius, kuriuos nesunkiai galime atlikti kiekvienas:nešiukšlinti, nedeginti pavasarį sausos žolytės, dažniau važinėti dviračiais,atiduoti perskaitytus leidinius perdirbti, taupyti vandenį, naudoti savaimesuyrančius maišelius, taupyti sąsiuvinius, rūšiuoti šiukšles, pasodinti medelį.Tegul tai būna mažas indėlis į mūsų didelės Žemės gamtos saugojimą.Renginiopabaigoje vyko viktorina „Aš žinau...“, kurioje buvo pateikti klausimai išgamtos pažinimo, istorijos, atliekų rūšiavimo sričių. Už teisingus atsakymus mokiniai gavo prizus. Kiekvienaiklasei buvo įteiktos padėkos  uždalyvavimą renginyje ir už kūrybinių darbelių iš kamštelių atlikimą.Šisrenginys yra mokykloje vykdomo   tęstinioaplinkos apsaugos švietimo projekto „Žaliu taku“, kurį finansuoja Alytausmiesto savivaldybė, dalis.12.00val.  AlytausRotušės aikštėje nusidriekė „Žydinčių medžių alėja“, sukurta iš viso miestopradinukų piešinių, kuriuose įvairiomis priemonėmis pavaizduoti medžiai. Šiojespalvingoje akcijoje, raginančioje atkreipti dėmesį į gamtos saugojimą,skatinančią auginti medžius, o ne kirsti, puoselėti Žemės turtus, dalyvavo mūsųmokyklos 3a ir 3b klasių mokiniai su savo mokytojomis Beata Šadurskiene ir AstaMatilioniene.Žemės dienos renginiai priverčia susimąstytiapie rytojų, nes Žemė – mūsų namai.  Pradiniųklasių mokytojos metodininkės Daiva Grudzinskienė ir Dalia VitalijaKačanauskienėGriežtai draudžiama Alytiškis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Alytiškis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Alytiškis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 18.212.243.191.

Rašyti

Portalo Alytiškis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Alytus@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Santaikoje planuojama įrengti multifunkcinę sporto aikštelę

Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas tęsia susitikimus su gyventojais seniūnijose. Šį kartą lankėsi Krokialaukio seniūnijoj...