Alytaus rajono mokykla nušluostė nosis didžiųjų miestų mokykloms

Skaitmeninių mokymų pedagogams programa„Samsung Mokykla ateičiai“ pastaruosius penkis metus padeda Lietuvos mokyklomskovoti su joms kylančiais ugdymo iššūkiais ir lavinti skaitmenineskompetencijas. Programos metu pedagogų komandos iš visos Lietuvos vystoskaitmeninių pokyčių savo mokyklose projektus. Šiais metais moksleivių favoritutapo Alytaus rajono Daugų Vlado Mirono gimnazija, pristačiusi inovatyvųprojektą „Vaizdas moko“. Mokyklos komanda apdovanota naujausiomis „Samsung“planšetėmis.
               


Atranką iš pusšimčio Lietuvosmokyklų įveikusios 12 komandų pastaruosius šešis mėnesius mokėsi skaitmeninioraštingumo įgūdžių ir jų taikymo pamokose metodų. Viso projekto metu pedagogųkomandos vystė skaitmeninių pokyčių savo mokyklose projektus, kuriuos pristatytikovo 22 dieną išskirtingų miestų atvažiavo į žymųjį Vilniaus technologijų parką. Uždaromąjįprojekto renginį pradėjo „Samsung Electronics Baltics“ prezidentas Philip Choi.
 
„Technologijas galima laikytipačiu galingiausiu progreso varikliu, o „Samsung mokykla ateičiai“ projektaspadeda šį progresą atnešti į mokymo įstaigas. Siekiame būti tikru inovacijųvėliavnešiu ir skleisti žinią apie tai, kaip technologijos mokymosi procesągali padaryti ne tik efektyvesnį, bet ir smagesnį“, - teigia P. Choi.
Mokinių favoritai – Alytaus pedagogai

Skaitmeninių pokyčių projektusšiemet vertino dvi komisijos – švietimo, verslo ir nevyriausybinių organizacijųatstovų komisija bei Lietuvos moksleivių sąjungos komisija. Savo simpatijasmoksleiviai atidavė Alytaus rajono Daugų Vlado Mirono gimnazijai, kuri pristatėsavo projektą „Vaizdas moko“. Mokykla siekia įkurti studiją, kuriojetechnologijų pagalba moksleiviai galėtų kurti vaizdo ir garso projektus,atlikti tiriamuosius darbus, mokytis.

„Kaip ir kasdienybėje, skaitmeninėstechnologijos neišvengiamai turėtų būti naudojamos ir mokykloje. Todėldžiaugiamės matydami Lietuvos pedagogų pastangas kelti savo skaitmenineskompetencijas ir pritaikyti naujus įgūdžius pamokose, nes taip mokiniamslengviau priimti ir išmokti mokomąją medžiagą“, - sakoskaitmeninių mokymų pedagogams programos „Samsung mokykla ateičiai“ mokiniųvertinimo komisijos pirmininkas Lukas Eigėlis.
Laurus nuskynė pedagogai iš ŠiauliųŠiemet geriausio ir tvariausioprojekto titulą specialistų komisijos sprendimu laimėjo Šiaulių Gytarių  progimnazija, pristačiusi inovatyvios gamtosmokslų laboratorijos idėją. Laimėtojams buvo skirtas 10 tūkst. eurų prizas„Samsung“ technologijoms įsigyti.„Labai džiaugiamės ir jaučiamėsįvertinti. Sieksime mokykloje įrengti gamtos mokslų laboratoriją, kuriojenaudosime inovatyvias technologijas, tokias kaip 3D spausdintuvas. Projektometu įgijome daug naudingos patirties, kurią pritaikysime kurdami ateitiesmokyklą”, - sako Šiaulių Gytarių progimnazijos direktorius RimtautasPečeliūnas.
Pedagogų komandos buvo vertintosuž projekto turinį ir struktūrą, idėjos originalumą, aktualumą mokyklosporeikiams ir bendruomenės įtraukimą.
„Visos komandos pristatė įdomiasir aktualias pokyčių savo mokyklose idėjas, tačiau Šiaulių Gytariųprogimnazijos pedagogų komanda buvo įvertinta už tvariausią ir geriausiaiišdirbtą projektą. Tačiau svarbiausia yra didelė mūsų šalies pedagogųmotyvacija mokytis ir prisitaikyti prie šiuolaikinių tendencijų – tai rodo, kadLietuva telkiasi pokyčiams ir išties sparčiai artėja prie moksleivių svajoniųateities mokyklos“, - teigia projekto komisijos pirmininkė Indrė Rauleckienė,Kauno technologijos universiteto Socialinių, humanitarinių mokslų ir menųfakulteto Edukacinės kompetencijos centro direktorė.
Griežtai draudžiama Alytiškis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Alytiškis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Alytiškis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 18.212.243.191.

Rašyti

Portalo Alytiškis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Alytus@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Santaikoje planuojama įrengti multifunkcinę sporto aikštelę

Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas tęsia susitikimus su gyventojais seniūnijose. Šį kartą lankėsi Krokialaukio seniūnijoj...